Ako staviame

/Našej práci dáva zmysel stavať domy, kde ľudia radi žijú alebo pracujú. Rovnako je pre nás zásadné stavať ekologicky, šetrne k prírode a využívať drevo z lokálnych zdrojov, ktoré je zároveň u nás taktiež spracovávané

Ako staviame

Drevo sme si obľúbili pre jeho jednoduchú opracovateľnosť a pre rýchlosť výstavby - drevená konštrukcia býva postavená už niekoľko dní a je tak menšou záťažou pre okolie stavby. Využívame predovšetkým drevo smrekové, smrekovec či dub. Naše stavby sú ideálnym priesečníkom prírody a high-tech technológie. Pracujeme s rôznymi typmi konštrukčných systémov (CLT, Two by Four, kombinácia materiálov a technológií pri viacpodlažných stavbách) a vždy volíme difúzne otvorenú skladbu, ktorá radením jednotlivých vrstiev od interiéru k exteriéru umožňuje difúziu vodných pár.


ATwo by Four

Je tradičnejšia skladba so stĺpikovou nosnou konštrukciou, pri ktorej využívame moderné materiály a vysoko kvalitné rezivo KVH (hranoly z jedného kusu dreva), alebo BSH (hranoly lepené z lamiel). Stĺpiková konštrukcia vzniká až na mieste stavby a je veľmi flexibilná a kombinovateľná s inými konštrukčnými systémami.


BCLT

Výhodou stavby s použitím masívnych drevených panelov z krížom lepeného dreva (CLT) je už samotná ich výroba – veľkoplošné elementy dreva sú spracovávané najmodernejšou technológiou a výsledný tvar jednotlivých dielov je vyrezávaný na počítačom riadených CNC strojoch. V interiéri tak možno využiť esteticky zaujímavé priznanie drevených plôch, ktoré prinášajú nový pohľad na moderné drevostavby.


CVícepodlažní dřevostavby

Pre stavby väčšieho rozsahu a viacpodlažné stavby volíme vždy tú najvhodnejšiu kombináciu materiálov a technológií. V tomto novom rozmere dreveného staviteľstva sa môže uplatniť progresívna konštrukcia nielen z CLT, či ťažkého dreveného skeletu, ale aj vhodnej kombinácie s betónom alebo oceľou. Všetko podporené najnovšími poznatkami na poli statiky a požiarnej bezpečnosti. Tvoríme úplne nové odvetvie, pre ktoré je potrebné zmeniť tradičné premýšľanie a nastavenie mysle.

Zaujíma vás, ako to vyzerá vo finále? Preskúmajte realizácieVíce

Zaujali vás naše technológie?

Zjednajte si návštevu našich Domesi Concept Houses a vyskúšajte si ich na vlastnej koži.
navštíviť DCH